Coaching

Coach tevékenység a gyermekek és kamaszok körében ugyanolyan hatékonyan működik, mint a felnőtteknél vagy talán még hatékonyabban. A coaching azért hatásos, mert a gyermekek és kamaszok nem szeretik azokat a beszélgetéseket, amiben a problémát hangsúlyozzuk, elemezzük.
A coaching folyamatban a megoldásra fókuszálunk és nem a problémára. Ez a tevékenység tökéletesen illeszkedik ahhoz a látásmódhoz, ahogy a gyerekek szemlélik a világot. A gyermekek mindig előre a jövőbe tekintenek és a problémáikat próbálgatással oldják meg nem elemzéssel. A kamaszok másként élik át a problémákat, mert ők ebben az életszakaszban saját maguk keresésével, megkérdőjelezésével vannak elfoglalva. Önmagukra találásukhoz jó lehetőséget biztosít ez a coaching folyamat.
A megoldásfókuszú coaching (rövid, tartós) program a már jól működő stratégiákat, erősségeket használja fel egy jövőbeni cél érdekében. A coaching folyamatban a gyermek arról beszélhet, amit szeretne megváltoztatni. A foglalkozás alatt felfedezi, hogyan tudja ezt elérni. Felfedezheti, hogy egyes lépéseket már máskor is megtett ezért ha már máskor képes volt rá, akkor most is képes rá, sőt képes még tovább is haladni a célja felé.
A coaching ülés közben egyre jobban látja saját magát, látja mennyi mindenre képes, mennyi mindent megtett már és elért. A coaching folyamatban megalkotja azt a célt, amit szeretne látni életében és ehhez meghatározza az utat a célig. Coaching alkalmával megtanulja, hogyan kezelje problémáit, kihívásait.
A coaching foglalkozás lehetőséget ad számára, hogy hogyan fókuszáljon a jövőre, miközben a meglévő erősségeire támaszkodik.
Ha megerősítjük valakiben azt, amiben jó, akkor ettől még jobb lesz. A belső kétség és frusztráció elpárolog, helyét önbizalom, tudatosság válthatja fel. Kamaszok esetében különösen nagy jelentősége van a pozitívumok megerősítésének. A coaching ülés támogatja a kamaszt önmagára találásában, identitásának alakulásában, önbizalmának növelésében.
Miben támogathat a coaching?
- stressz
- önbizalom hiány
- kudarcok leküzdése
- félelem
- magatartási problémák
- düh kezelés
- tanulási problémák
- nem találja a helyét az osztályban, világban
- gyermek-szülő kapcsolat
- érzelmi blokkok
- válás
- serdülő kori kihívások
- mindabban, ami akadályozza a harmóniát